POSTAVÍM VŠE ,CO SI VYMSLÍTE

POSTUP PŘESTAVBY

VÝBĚR VOZIDLA

Na samém začátku nás čeká výběr toho pro vás ideálního vozu pro přestavbu. Hlavní otázkou, kterou si musíte položit, je velikost vozu. Buď zvolíme menší variantu ve formě VW Transportér, ve kterém se vyspí dvě osoby, nebo zvolíme velkou dodávku. Jumper, Boxer, Iveco, Crafter nebo můj oblíbený Mercedes-Benz Sprinter. 

Možností je nekonečno...

PŘÍPRAVA NA PŘESTAVBU

Před samotnou přestavbou je potřeba řádně připravit dodávku. Je potřeba správně a zejména důkladně ošetřit veškerá místa, ve kterých by se mohla potenciálně v budoucnu tvořit koroze. Po dokončení vestavby se totiž do těchto míst budete obtížně dostávat. 

Další součástí přípravy před vestavbou je také ošetření dutin dodávky, jelikož právě v těchto místech se může shromažďovat voda, která se při velkém rozdílu teplot vytvoří na karosérii. Ošetření dutin provádím voskem. 

ODHLUČNĚNÍ DODÁVKY

Dodávka, či užitkový automobil je ve své podstatě pracovní nástroj, tudíž se nemůžeme divit, že automobilky při výrobě těchto vozidle příliš nehledí na pohodlí. Odhlučnění dodávky je tedy pro komfortní jízdu naprosto žádoucí.

Při plném odhlučnění dokážeme snížit hluk o několik decibelů. Po tomto zásahu tak není příliš výrazně slyšet hluk kol a silnice. A zvuk motoru dostávající se do kabiny je poté výrazně tišší. Odhlučnění ocení každý zejména při dlouhých cestách na dovolené či za zážitky.

ZATEPLENÍ DODÁVKY

Zateplení dodávky je důležitým faktorem nejen při výletech v zimním období, ale také v horkých letních dnech. Zateplení kovové karosérie jako takové není nejsnadnější úkol a jeho správné provedení dokáže hrát v nepříznivém počasí velkou roli. V letních dnech si dodávka dokáže udržet chlad a v zimě lépe udrží teplo uvnitř. 

OBLOŽENÍ | SKŘÍŇKY | VYBAVENÍ

Nyní nastává chvíle velkých rozhodnutí – zvolení materiálu a barev, které chcete použít v interiéru vestavby. Vše tvoří ideální celek, a tak je důležité správně vybrat a nakombinovat barvy a materiál. Zároveň se také rozhoduje o praktických částech dodávky, velikosti ledničky, rozmístění úložného prostoru a tak dále.

Dodávka už začíná dostávat svůj tvar a vzhled. 

VELKÉ FINÁLE

Teď už si stačí pouze užívat neomezené svobody cestování. Nevázat se na žádný kemp a pouze si užívat objevování nových krajin.