POSTAVÍM VŠE ,CO SI VYMSLÍTE

JAK PŘESTAVBA PROBÍHA?

VÝBĚR / DOVOZ VOZIDLA

Na samém začátku nás čeká výběr toho pro vás ideálního vozu pro přestavbu. Hlavní otázkou, kterou si musíte položit, je velikost vozu. Buď zvolíme menší variantu ve formě VW Transporteru, ve kterém se vyspí dvě osoby, nebo zvolíme velkou dodávku. Jumper, Boxer, Iveco, nebo můj oblíbený Mercedes-Benz Sprinter. 

Možností je nekonečno...

PŘÍPRAVA NA PŘESTAVBU

Před samotnou vestavbou je potřeba řádně připravit dodávku na přestavbu. Je potřeba správné a zejména důkladně ošetřit veškeré dutiny a místa, ve kterých by se mohla potenciálně v budoucnu tvořit koroze. Po dokončení vestavby se totiž do těchto míst budete obtížně dostávat. 

Důležitou součástí přípravy před vestavbou je také ošetření dutin dodávky, jelikož právě v těchto místech se může shromažďovat voda, která se při velkém rozdílu teplot vytvoří na karosérii. Ošetření dutin provádím voskem. 

ODHLUČNĚNÍ DODÁVKY

Dodávka, či užitkový automobil je ve své podstatě pracovní nástroj, tudíž se není čemu divit, že automobilky při výrobě těchto vozidle příliš nehledí na pohodlí. Odhlučnění dodávky je tedy pro komfortní jízdu naprosto žádoucí.

Při plném odhlučnění dokážeme snížit hluk o několik decibel. Po tomto zásahu tak není příliš výrazně slyšet hluk kol, silnice a zvuk motoru dostávající se do kabiny je výrazně tišší. Odhlučnění ocení každý zejména při dlouhých cestách na dovolené či za zážitky.

ZATEPLENÍ DODÁVKY

Zateplení dodávky je důležitým faktorem nejen při výletech v zimním období, ale také v horkých letních dnech. Zateplení kovové karosérie jako takové není nejsnadnější úkol, ale jeho správné provedení dokáže hrát v nepříznivých podmínkách velkou roli. V letních dnech si dodávka dokáže udržet chlad a v zimě lépe udrží teplo uvnitř. 

OBLOŽENÍ | SKŘÍŇKY | VYBAVENÍ

Nyní nastává chvíle velkých rozhodnutí – zvolení materiálu a barev použitých v interiéru vestavby. Vše tvoří ideální celek, a tak je důležité správně vybrat a nakombinovat barvy a materiál. Zároveň se také rozhoduje o praktických částech dodávky, velikost ledničky rozmístění úložného prostoru a tak dále.

Dodávka už začíná dostávat svůj tvar a vzhled. 

VELKÉ FINÁLE

Teď už si stačí pouze užívat neomezené svobody cestování. Nevázat se na žádný kemp a pouze si užívat objevování nových krajin.